Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!

Visą savaitę (spalio 12-16 d.) įstaigos ugdytiniai dalyvavo Respublikinėje akcijoje „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“, kuri skirta Pasaulinės psichikos sveikatos dienai paminėti. Šią akciją organizavo  Kauno lopšelis – darželis „Ežiukas“.

Darželyje vyko veiklos, kurių metu vaikai dalinosi žiniomis apie emocijas. Mažieji ugdytiniai apžiūrinėjo emocijų pagalvėles. Buvo džiugu matyti, kad pagalvėlės su šypsenų  veideliais – vaikams pačios mylimiausios. Vyresni vaikai patys piešė šypsenėles ir jas dovanojo savo draugams. Veiklų metu vaikai klausėsi ar aptarinėjo istorijas apie gerumą. Mikė Pūkuotukas ”Pasakos apie gerumą“,  Rasos Tomkienės ir Gintarės Adamonytės  „Boružė Liputė. Pasaka apie draugystę“. Kurias mažiesiems skaitė grupių auklėtojos. Ugdytinai ir patys mėgino kurti pasakas, tai jiems daryti sekėsi puikiai. Vaikai noriai žaidė su mažomis emocijų pagalvėlėmis. Savaitės pabaigoje auklėtojos su ugdytinais lauke, darželio teritorijoje, kūrė šypsenėlių mozaikas  iš gamtinių medžiagų. Tai vaikams suteikė daug teigiamų emocijų. Ugdytiniai didžiavos savo grupės darbu, bei gerėjosi kitų grupių darbais, juos aptarinėjo. Eidami vaikai namo vedėsi pasigrožėti ir tėvus savo darbais. Tėveliai noriai ėjo pasižiūrėti vaikų kūriniu ir nusifotografuoti teigiamų emocijų fone. Dalyvavimas Respublikinėje akcijoje „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“ vaikams suteikė galimybę išreikšti savo emocijas, pasiklausyti pamokančių pasakų apie draugystę ir gerumą, patirti kūrybinį džiaugsmą ir pasigėrėti kitų kurtais darbais. Manau, kad šios akcijos tikslą – saugoti ir stiprinti vaiko psichinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas į empatiją ir norą padėti kitiems – pavyko puikiai.

Auklėtoja Irma Barušauskienė