“Mūsų dienos – kaip šventė. Kaip žydėjimas vyšnios, – tad skubėkim gyventi, nes prabėgs – nebegrįš jos“.

Salomėja Nėris, 1930

Rugsėjo 9 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Salomėjos ruduo“ skirta mūsų kraštietės, poetės S. Nėries kūrybos bei artėjančių 118-ųjų gimimo metinių minėjimui. Renginyje dalyvavo 5-12 klasių moksleiviai, kurie klausydamiesi dokumentinio filmo apie poetę suprato, kad laikas dažniausiai būna nemielaširdingas tikriems poetams. Salomėjos Nėries epocha, kupina dramatiškų sukrėtimų ir socialinių lūžių, reikalaudama iš poetės tai to, tai šito, buvo jai tartum pamotė su akmeniu. Nėries talento demokratizmas, įgimtas socialinės tiesos ilgesys, romantinė visuotinės lygybės ir draugystės vizija natūraliai pastatė ją liaudies pusėje ir dėsningai atvedė į 1940 m. įvykių sūkurį. „Atrodo, kad viskas, kas pas mus darosi, būtų mano“,- kalbėjo ji tada savo draugams.

Visi tylūs ir susimąstę klausėsi IV gimnazijos klasės mokinių, prabilusių eilėmis. Merginos pasidalijo S. Nėries dienoraščio ištraukomis, skaitė eilėraščius. Meilė, jaunystė, gyvenimas, kančia – nesudėtinga, lyriška minties gelme palietė klausytojų širdis. Klausydamiesi eilių ir prisiminimų, mokiniai suprato, kad Salomėjos Nėries gyvenimo kelias buvo ne tik gražus ir prasmingas, bet ir grįstas akmenimis, temdomas šešėlių. 5 klasės mokiniai priminė, kad S. Nėries kūryba gali būti įdomi bei įsimintina ir mažiesiems skaitytojams. Penktokai perskaitė visiems puikiai žinomą poetės eilėraštį „Senelės pasaka“ ir ištrauką iš poemos „Eglė žalčių karalienė“. Literatūrinę popietę vainikavo trumpa viktorina, kurioje komandų kapitonės abiturientės ir jaunesnieji mokyklos mokiniai stengėsi atsakyti į klausimus, susijusius su S. Nėries biografija ir kūryba bei samprotavo, kokiomis charakterio savybėmis galėjo pasižymėti mūsų tautos lakštingala. Literatūrinėje popietėje dalyvavę skaitovai apdovanoti padėkos raštais, o visi dalyviai ir klausytojai džiaugėsi, kad turi galimybę iš arti pažinti garbių Lietuvos kūrėjų poeziją ir jų gyvenimo istorijas.

Mokytoja Aida Broniškienė