Išvyka į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą

Dar vėlyvą pavasarį vykusios projektinės veiklos metu būsimos šeštokų klasės dalyvavo UAB Marijampolės atliekų tvarkymo centro organizuojamame projekte „Tausokime aplinką kartu“, dalyvaudami konkurse 6b mokiniai laimėjo ekskursiją ir štai spalio 25 d. 6b klasės mokiniai kartu su klasės vadove Aukse Rapulskyte ir gamtos ir žmogaus mokytoja Vida Čechavičiene lankėsi Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre ir Marijampolės apskrities sąvartyne. Išvyka prasidėjo nuo didžiagabaričių atliekų rūšiavimo aikštelės. Ten mokiniai apžiūrėjo, kaip yra rūšiuojamos ir kur talpinamos skirtingų rūšių atliekos. Po to mokiniai važiavo į sąvartyną, žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, bei atliekų rūšiavimo centrą. Visos kelionės metu mokiniai sužinojo, kur kaupiamos didžiosios atliekos, nuodingos atliekos, kur ir kaip perdirbamos atliekos, kaip jos išrūšiuojamos, kokio dydžio sąvartynai. Susipažino su visa atliekų rūšiavimo istorija, bei turėjo galimybę išvysti, kaip dirba šios įmonės darbuotojai.
Mokiniai iš ekskursijos parsivežė daugybę prisiminimų ir įspūdžių, o svarbiausia – suprato dėl ko taip svarbu rūšiuoti atliekas.