„30×30 BIT“

2022 metų rugsėjo mėnesį Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos IIb klasės mokinės – Ugnė Žitkauskaitė ir Deimilė Deltuvaitė kartu su mokytoju Donatu Zdanavičiumi  dalyvavo „Nacionalinis mokinių žaidimų kūrimas“ konkurse, kurio tema – Lietuvoje vykę istoriniai įvykiai, svarbūs objektai, datos. Šiuo konkursu organizatoriai LMNŠC  bei partneriai MPPD, KAM nori ugdyti mokinių kūrybingumą, pilietiškumą bei patriotizmą. Buvo norima mokinius supažindinti su Lietuvoje esančių pilietiškumą ir patriotizmą ugdančių bei krašto gynybos srityje veikiančių organizacijų, sąjungų, judėjimų, įstaigų veikla, sistema bei būdais. Naudodamiesi mokykloje vykstančio „Kompiuteriukų ralis“ būrelio medžiagomis bei įranga moksleivės su mokytojo pagalba sukūrė žaidimą „Labirintas“ ir suteikė „30×30 BIT“ pavadinimą. Žaidimas veikia lyg kariuomenės logistikos dalinys – kuo greičiau patrankos sviedinį (metalinį kamuoliuką) nugabenti iš bazės (žalias smeigtukas) į frontą patrankai (raudonas smeigtukas). Sukurtą žaidimą pritaikius konkurso temai, sukūrus taisykles, aprašius idėją, buvo nuspręsta dalyvauti konkurse. Konkursui reikėjo pateikti pristatymą apie žaidimo taisykles, eigą, turinį, tikslus.

2022 metų lapkričio 18 dieną už dalyvavimą Nacionaliniame mokinių žaidimų kūrimo konkurse ir sukurtą žaidimą „30×30 BIT“ mokinėms, nuo konkurso organizatorių, buvo įteikti pagyrimo raštai bei ADATA 1TB išoriniai kietieji diskai. Laikas po pamokų buvo naudingai praleistas, kuriant žaidimą, įgyta naujų žinių.

Ugnė Žitkauskaitė