Mėnesio archyvas: gruodžio 2017Kalėdos mūsų gimnazijoje

2017 m. gruodžio 21-22 dienomis gimnazijoje vyko Kalėdų karnavalai.

Gruodžio 21 dieną vyko karnavalas I-IV gimn.kl. mokiniams „TV Kalėdos“. Mokiniai turėjo paruošti namų darbus- parodijuoti burtų keliu gautą TV laidą (pvz. „Vakaro žinios“, „Ekstrasensų mūšis“ ir kt.). Daugelis klasių paruošė video filmukus, buvo ir pasirodymų scenoje. Po namų darbų pristatymų komandų laukė užduotys. Viena iš įdomesnių- kuris klasės atstovas greičiau suvalgys duotus sausainius.

Vakaras buvo tikrai labai linksmas, dėkojame renginio vedėjoms ir organizatorėms Karolinai ir Emilijai.

Gruodžio 22 dieną vyko 5-8 klasių karnavalas „Švęsim Kalėdas kartu“. Klasės taip pat turėjo paruošti poSVEIKINIMAIINTEGRUOTA ANGLŲ IR LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA

Šių metų gruodžio 19 dieną III gimnazijos klasėje vyko integruota lietuvių ir anglų kalbos pamoka „Kalėdų tradicijos Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje“.

Per pirmąją pamoką susipažinome su Kalėdų tradicijomis. Skaitydami duotus tekstus grupelėse turėjome pasižymėti atsakymus į duotus klausimus. Vienai grupei buvo angliškas tekstas, o kitai grupei buvo duotas lietuviškas tekstas. Pristatant atsakymus teko pasukti galvą, nes reikėjo ne tik klasės draugams papasakoti apie žodžio Kalėdos reikšmę, Kalėdų senelį, eglutės puošimą, tradicinius patiekalus, bet ir dėžutėje rasti tinkamus paveikslėlius.

Antrosios pamokos metu rašėme palinkėjimus draugei (-ui) lietuvių ir laišką Kalėdų seneliui anglų kalba. Perskaitę keletą laiškų ir palinkėjimų, prisiminėmė tradicinius Kūčių burtus ir bandėme nuspėti likimą liedami vašką, obuolio žievėje perskaitydami mylimųjų vardus. Pamokos pabaigąMatematikos olimpiada

Jau tryliktus metus iš eilės Marijampolėje Rygiškių Jono gimnazijoje vyksta Sūduvos krašto matematikos olimpiada. Ne pirmus metus čia dalyvaujame ir mes. Gimnazijos vardą šioje olimpiadoje atstovavo 11 mokinių (Justas Gudonis, Linas Glazeris, Linas Rinkevičius, Karolina Kinderytė, Diana Vabuolaitė, Agnė Jašinskaitė, Rūta Gričenaitė, Akvilė Gričenaitė, Gabrielė Draugelytė, Rugilė Kvederavičiūtė ir Akvilė Urbonaitė). Gimnazijoje galėjome pasigrožėti puikiais parodosSusitikimas su teisininku K. Virkečiu

2017 m. gruodžio 8 d. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje lankėsi ir savo profesiją pristatė advokatas-teisininkas Kęstutis Virketis.

Dešimtokai turėjo unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su šia profesija. Advokatas mokino, kaip reikia skaityti ir analizuoti sutartis, kurias pasirašinėjame, supažindino su iššūkiais ir kliūtimis dirbant tokį darbą. „Mes netikime niekuo“ – sakė jis. Pasakojo, jog tenka ginti įvairius žmones įvairiose bylose, jog norintis studijuoti teisę turi būti įžvalgus, atkaklus, pastabus, nesSveikuolių sveikuoliai

2017m. gruodžio 1 d. Kėdainių ‚,Ryto“ progimnazijoje vyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso ‚,Sveikuolių sveikuoliai‘‘ II etapas.

7 – 8 kl. amžiaus grupes atstovavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, tarp jų ir mūsų gimnazijos komanda:  8a klasės mokiniai Raidas, Gytis, Paulina, Gabrielė, Simona, klasės auklėtoja G. Pabricienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Simokaitienė.

Visa komanda atvyko gerai pasiruošusi, su geromis emocijomis ir