Mėnesio archyvas: birželio 2018DĖMESIO!

Gerbiami tėveliai/ globėjai/ rūpintojai,

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad nuo 2018 m. birželio 1 d. vaiko sveikatos pažymėjimai (forma Nr. 027-1/a) bus neišduodami, o tvarkomi elektroniniu būdu. Apie vaikų sveikatos būklę ugdymo įstaigos bus informuotos tiesiogiai per elektroninę sistemą, kai vaikas pasitikrins sveikatą. Popierinė forma bus išduota tik tiems tėvams/ globėjams/ rūpintojams, kurių vaikai lanko Vilkaviškio rajono savivaldybės ikimokyklinio/ priešmokyklinio ugdymo įstaigas ir lopšelius – darželius bei neturi galimybės prisijungti prie elektroninės sistemos (www.esveikata.lt) ir atsispausdinti vaiko sveikatos pažymėjimą.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro  2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V – 657 „Dėl elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo: „Visi duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu, visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose bus tvarkomi elektroniniu būdu nuo 2018 m. birželio 1 d.“ Nuo šios dienos pažymos nebebus išduodamos, o viskas tvarkoma elektroniniu būdu.

Visuomenės sveikatos specialistė Danguolė Norkevičiūtė

Konkurso „Atverk tautos lobynų gelmes“ prizininkai

Nors pradinių klasių mokiniams pasibaigė mokslo metai, bet ketvirtokai dar neskuba atostogauti. Pradinukai gegužės 24 dieną tapo Suvalkijos (Sūduvos) regiono varžytuvių nugalėtojais, o birželio 6 dieną 4 a ir 4 b klasių komanda kartu su mokytojomis Nemyra Gardauskiene, Daiva Neiberke bei Rūta Bakūniene vyko į Vilnių, kur Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projektoSveika mokykla 2018Pamoka Kaune

Saulėta birželio ketvirtadienį A lygio biologijos mokiniai važiavo į Kauną, medicinos akademijoje esanti anatomijos muziejų. Ten praleidome netradicinę pamoką. Matėme žmonių skeletus, balzamuotus kūnus, konservuotus organus. Stebėjome kaip medicinos akademijos studentai mokosi žmogaus anatomiją iš negyvų žmonių kūnų. Šis muziejus  mus labai sudomino, gal kas ir sies savo ateitį su medicina. Mokykloje išmoktas žinias įtvirtinome praktikoje. Pamatėme atskirus organus bei organų sistemas ne tik vadovėlyje, bet ir gyvai, turėjome galimybę paliesti tikrus kaulus. Tokios pamokos labai vertingos, jos suteikia daug žinių.


Akcija „Obuolys vietoj cigaretės“

 Gegužės 31 dieną minima Pasaulinė diena be tabako. Akcijos tikslas – skleisti informaciją jaunajai kartai apie rūkymo daromą žalą. 2018 metais gegužės 31 dieną Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje  vyko akcija Pasaulinei dienai be tabako paminėti „Obuolys vietoj cigaretės“. Akcijos metu buvo dalinamos skrajutės ir obuoliai.  Dėkoju visiems prisidėjusiems prie akcijos  sklaidos, taip parodant  solidarumą prieš rūkymą, jo daromą žalą žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irma SimokaitienėGimnazistas pradinukui: Vaikų teisės

Gegužės 30-tą dieną, artėjančios Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, devintokai pradinukus supažindino su Jungtinių Tautų priimtomis vaikų teisėmis. Darbą paskatino E. Kociuvienė, devintokus mokanti pilietiškumo pagrindų. Abi klasės turėjo sukurti  ir pristatyti po filmuką, priimtiną vaikų auditorijai. Nors vaikai jau žinojo, kad negalima smurtauti, tyčiotis, tačiau daug dalykų jiems buvo nauji -pavyzdžiui, kad nelaimės atveju jie būtų išgelbėti pirmieji. Mažųjų paklausus, kurios klasės darbas patiko labiau, šių nuomonės labai išsiskyrė ir buvo galima