„Mokytojų meistriškumo programa“

Lapkričio 2 dieną mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja Jurgita Valuckienė sugrįžo iš stažuotės Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvavo “Mokytojų Meistriškumo Programoje” (“Teaching Excellence and Achievement Program”).

Programa yra organizuojama IREX nevyriausybinės organizacijos ir finansuojama JAV vyriausybės. Programos tikslas-mokytojų, iš įvairių pasaulio šalių, patirties pasidalijimas, savo šalies kultūros skleidimas ir susipažinimas su Amerikos gyvenimu, švietimo sistema, mokyklos kasdienybe. Programoje dalyvavo pedagogai iš Ukrainos, Azerbaidžano, Argentinos, Tailando, Ganos, Indijos ir kitų šalių.

Programa paliko neišdildomus įspūdžius ir buvo ypač naudinga profesiniu požiūriu. Mokytoja J. Valuckienė keturias savaites sėmėsi žinių apie naujausius ir pažangiausius ugdymo metodus ir priemones Šiaurės Karolinos Appalachian Valstybiniame Universitete. Po teorinių mokymų mokytoja turėjo galimybę viską pabandyti praktiškai ir dvi savaites kasdien vedė pamokas Hardin Park pagrindinėje mokykloje.

Per šią stažuotę JAV mokytoja J. Valuckienė daugybę kartų pristatė Lietuvos kultūrą, paveldą ir papročius. Taip pat pasakojo apie Lietuvos ekonomiką, švietimo sistemą, lietuvių kalbos kilmę, įžymius žmones ir viską, kuo garsėja mūsų šalis. Mokiniai ir sutikti pedagogai bei dėstytojai domėjosi Lietuvos aktualijomis, kasdieniniu gyvenimu ir žmonių pomėgiais.

Visus, norinčius sužinoti apie JAV ir jų švietimo sistemos ypatumus, mokytoja kviečia susitikti gruodžio 14 d. per 7 pamoką A1 kabinete.