Susitikimas su teisininku K. Virkečiu

2017 m. gruodžio 8 d. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje lankėsi ir savo profesiją pristatė advokatas-teisininkas Kęstutis Virketis.

Dešimtokai turėjo unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su šia profesija. Advokatas mokino, kaip reikia skaityti ir analizuoti sutartis, kurias pasirašinėjame, supažindino su iššūkiais ir kliūtimis dirbant tokį darbą. „Mes netikime niekuo“ – sakė jis. Pasakojo, jog tenka ginti įvairius žmones įvairiose bylose, jog norintis studijuoti teisę turi būti įžvalgus, atkaklus, pastabus, nes reikia suprasti ir įsigilinti į situaciją. Visa, ką K. Virketis pasakojo, buvo remtasi jo asmenine patirtimi. Pavyzdžiui, sakė, kad ilgiausiai trukusi byla buvo 10 metų; pasakojo, kad tenka atstovauti ir paprastus žmones, ir Seimo narius ir kad tai – daug pastangų reikalaujantis darbas, turintis netgi atskiras šakas.

„Ar būna taip, kad žmogus rėkia, kad ne, aš taip nedariau?“- klausė vienas mokinys. Atsakydamas į šį klausimą advokatas pasakė labai gerą ir įsimintiną frazę: „Riksmas nėra argumentas“, ir kad tokiu atveju yra įsigilinama net į smulkiausias detales.

Baigdamas savo kalbą jis mums patarė skaityti, ką pasirašinėjame ir neteks susidurti nei su teismu, nei su advokatais.

Dėkojame jam už apsilankymą!

Vilma Veršylaitė IIb gimn.kl