Kovo 14 dieną mūsų gimnazijos 12 klasės mokinės Rugilė Kvederavičiūtė ir Paulina Narbutavičiūtė lydimos biologijos mokytojos Ritos Kazlauskienės Vilniuje sudalyvavo Vilniaus “Saulės” privačios gimnazijos jau penktus metus rengiamoje respublikinėje gamtos mokslų konferencijoje “Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2018”. Konferencija vyko Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre.Konferenciją atidarė VU FF Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centro vadovas, Lietuvos mokslų akademijos narys, Lietuvos fizikų draugijos prezidentas, prof. J. Vaitkus su pranešimu „Kas nauja pasaulio pažinime ir technologijose? Ką pasirinkti studijuoti, kad įsijungtum į verslą ar tyrimus?“ Vėliau „AMES“ vadovė Eglė Kyselienė skaitė pranešimą „Gamtos mokslų studijos Jungtinėje Karalystėje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose? Už ir prieš.“ Pasibaigus atidarymui mokinės dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose su Doc. dr. Andriumi Petrašiūnu tema “Organizmu klasifikacija” vėliau pristatinėjo savo tiriamąjį darbą „Tradeskančių, paveiktų keturiomis skirtingomis aplinkos sąlygomis, ir spygliuočių žiotelių tyrimas“ . Namo mokinės grįžo pasisėmusios neįkainojamos patirties ir kupinos naujų idėjų.

Rugilė Kvederavičiūtė