„Suprask Lietuvą“

Šių metų kovo 14-tąją dieną mūsų gimnazijos moksleiviai sulaukė energingai nusiteikusių svečių. Mokyklos durų slenkstį peržengė projekto „Suprask Lietuvą“ organizatorė, jaunimo reikalų koordinatorė Kauno savivaldybėjė –  Jurgita Juodišiūtė. Renginyje buvo kviečiami dalyvauti I – IV klasių mokiniai. Užsiėmimai truko 4 valandas, tačiau laikas neprailgo.

Renginys buvo paskirstytas į tris dalis. Pirmojoje dalyje mokinių laukė teorinė dalis, kurios metu mergina pasidalino keliomis įkvepiančiomis sėkmės istorijomis,  pristatė savo veiklą įvairioseorganizacijose, į kurias įsitraukti buvo raginami ir mūsų gimnazistai taip pat supažindino su pilietiškumu jauno žmogaus gyvenime. Antrojoje dalyje, mokiniams buvo skaitomi įvairūs teiginiai susiję su valstybiniais reikalais, į kuriuos atsakydami turėjome pasirinkti pusę,  teigiamą arba neigiamą bei žinoma pagrįsti savo pasirinkimą. Trečiojoje dalyje mokiniai buvo suskirstyti į keturias grupeles, kurios gavo du skirtingus gyvenimiškų situacijų atvejus. Prie jų buvo pateikti klausimai, į kuriuos pasitarus su savo grupelės nariais, reikėjo atsakyti, o vėliau visi atsakymai buvo aptarti. Pabaigoje mergina nutarė pakalabėti apie mokinių savivaldą su mūsų gimnazijos taryba. Svarbiausia vieningumas, – teigė Jurgita.

Namo grįžome kupini motyvacijos ir noro kažką nuveikti savo gimnazijos bendruomenės labui.

Gabrielė Juraitytė IIb gimn.

Karolinos Kinderytės foto: