Sveikuolių sąjungos prezidento Simono Dailidės turas po Lietuvos mokyklas.

Simonas 2018 m. kovo-balandžio mėnesiais startavo su projektu, kurio metu lankėsi Lietuvos mokyklose, skaitė paskaitas, bendravo su mokiniais, mokytojais, dalinosi savo patirtimi ir iššūkiais. Balandžio 11 d.  Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė lankėsi Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje. Paskaitos „Stiprinkime sveikatą kartu“ metu  buvo siekiama įkvėpti ne vieną mokinį gyventi sveikiau, drąsiau, blaiviau, nebijoti pasakyti NE draugams, kurių pomėgiai veda į pražūtį. Simonas yra tokių iššūkių kaip „Ledinė eketė”,  „Ledinis 25 metrų plaukimas” organizatorius. Jis, entuziastingas dviratininkas,  yra nukeliavęs iš Vilniaus į Paryžių. O praeitais metais net iš Paryžiaus per visą Ispaniją (Piligrimo keliu).  Vasarą ir ne tik organizuoja blaivius vakarėlius, yra pirmojo blaivaus festivalio “Varom” organizatorius. Gamta, vanduo, kalnai Simono stichijos, jis yra įkopęs į Monblaną, organizuoja išlikimo žygius – stovyklas.

Simonas pristatė stovyklą, nuo kurios prasidėjo jo gyvenimo pokyčiai: projektas, svajonė, festivalis, kūrybinė veikla, užimtumas be alkoholio. „Neturi pinigų – turi laiko“ –  Simonas skatino neslėpti idėjų, padaryti kažką nauja savo miestelyje. „Kiekviena savanorystė suteikia daug patirties“ – sakė Simonas. Jis kvietė prisiimti atsakomybę, savanoriauti  mokykloje įvairiose srityse, žodžiu, veikti, daryti tai, kas patinka, neleisti laiko veltui, tobulėti, priimti iššūkius, kurie mus stiprina ir kurti savo darbus. O svarbiausia – TIKĖTI SAVIMI!

 

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irma Simokaitienė

 

„Mane, kaip mokinę, sudomino sveikuolių sąjungos prezidento veikla. Stovyklos, kurias jis su bendraminčiais organizuoja pasirodė labai  įdomios. Norėčiau į jas nuvykti, savanoriauti ir sudalyvauti iššūkiuose. Paskaita suteikė daug informacijos, buvo įdomi tuo, kad informacija apie žalingus įpročius, jų prevenciją buvo pateikta iš jaunuolio lūpų. Gal todėl paskaita sulaukė tokio didelio susidomėjimo ir nuoseklaus bendravimo. Simonas mus motyvavo nebūti vienoje vietoje ir judėti tik į priekį, nepaisant to, kokia buvo praeitis. Labiausiai patiko jo idėja su radiatoriais, kur jis su draugais kviečia nebūti radiatoriais,  atsiplėšti nuo sienų ir siekti savo svajonių.“

 

Vilma Veršylaitė II B gimn. kl.