„ATGAL Į GAMTĄ“

Saulėtą pirmadienį, mūsų gimnazijos mokiniai, Emilis Andriušis (Ia gimn. kl.),Tomas Astrauskas (Ia gimn. kl.), Augustė Karpavičiūtė (IIIb gimn. kl.) ir vyr. Biologijos mokytoja Rita Kazlauskienė dalyvavo Respublikinėje integruotoje mokinių aplinkotyrys – anglų kalbos konferencijoje „ATGAL Į GAMTĄ“. Konferencija skirta Prienų „Žiburio“ gimnazijos įkūrimo 100 metų jubiliejui paminėti.  Be pilviškiečių konferencijoje dalyvavo mokinai iš Tauragės, Kauno, Radviliškio, Šlienavos, Seirijų, Alytaus, Veiverių, Jiezno ir aišku iš pačių Prienų „Žiburio gimnazijos“.

Pirmojoje konferencijos dalyje mokiniai išgirdo sveikinimus nuo mokyklos bendruomenės, LR Seimo nario Andriaus Palionio, Prienų rajono savivaldybės bei švietimo pagalbos tarnybos. Po sveikinimų, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas prof. dr.  Virginijus Sruoga supažindino mokinius su minuojančiais mikrodrugiais. Vėliau, Nemunų kilpų regioninio parko specialistė Rosita Dargienė, papasakojo apie Nemuno kilpų regioninį parką ir jo gamtines vertybes. Ir galiausiai mokiniai patys pristatė savo atliktus tyrimus. Mūsų mokiniai, Emilis ir Tomas, pristatė savo pranešimą „Šešupės ir Neries vandens užterštumo nustatymas pagal cheminius rodiklius“, o Augustė prisijungė prie mokinių, kurie savo pranešimus pristatė anglų kalba. Jos pranešimo tema – „Kas slypi lūpdažiuose“ (angliškai „What lies in the lipsticks“). Taip pat mokiniai išgirdo pranešimų apie energinių gėrimų poveikį valgomajam svogūnui, kokia turtinga yra žalioji arbata, kaip klimato kaita veikia augalus ir daug kitų įvairių pranešimų.

Antros dalies metu, papietavę, visi mokiniai būriavosi lauke – ten jų laukė trys, smagios užduotys. Pirmoji, pagal pasirinktiną senovinį medžių matavimo būdą išmatuoti medį. Visgi tikslingiausias būdas yra ne šešėlio matavimas, kaip visi galvojo, o pasilenkus eiti tol, kol per tarpkojį pamatysit medžio viršūnę. Antros užduoties metu, mokiniai gavo dešimties daiktų sąrašą ir turėjo juos visus surasti. Trečiosios užduoties metu, mokiniai buvo išsiųsti į kapines stebėti paukščių. Po šių trijų užduočių mokiniai atliko eksperimentus su vandens bestuburiais. Na ir po visko laukė konferencijos apibendrinimas ir pabaiga.

Dėkojame konferencijos organizatoriams už pakvietimą. Iki kitų metų!