Gimnazistas pradinukui: Vaikų teisės

Gegužės 30-tą dieną, artėjančios Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, devintokai pradinukus supažindino su Jungtinių Tautų priimtomis vaikų teisėmis. Darbą paskatino E. Kociuvienė, devintokus mokanti pilietiškumo pagrindų. Abi klasės turėjo sukurti  ir pristatyti po filmuką, priimtiną vaikų auditorijai. Nors vaikai jau žinojo, kad negalima smurtauti, tyčiotis, tačiau daug dalykų jiems buvo nauji -pavyzdžiui, kad nelaimės atveju jie būtų išgelbėti pirmieji. Mažųjų paklausus, kurios klasės darbas patiko labiau, šių nuomonės labai išsiskyrė ir buvo galima suprasti, kad abiejų klasių pristatymai vaikams buvo nenuobodūs ir naudingi.

Po pristatymo trečiokų paprašėme parašyti, ko jiems reikia, kad būtų laimingi. Mergaitėms labiausiai reikia meilės, džiaugsmo, šeimos, sveikatos, pinigų ir gerų gyvenimo sąlygų, o berniukams – namų, sveikos mitybos bei draugų. To paties paprašėme ir devintokų. Kad būtų laimingi, jiems taip pat reikia meilės, draugų, pinigų, sveikatos. Kažkam reikia šilumos, o vienas devintokas parašė, jog jau yra laimingas. Tad galima sakyti, jog tiek pradinukai, tiek gimnazistai laimę supranta labai panašiai. O jų laimę lemia būtent teisės, kurios užtikrina galimybes mokytis, sveikai maitintis, bendrauti, būti mylimam ir sveikam.

Ib klasės mokinė Paula Išganaitytė