EUROPOSJUDUMOSAVAITĖ

Rugsėjo 14 – 26 dienomis gimnazijos mokiniai ir mokytojai solidariai paminėjo  „Europosjudumosavaitę.“

Moksleiviai buvo kviečiami pažymėti savo gyvenamąją vietą žemėlapyje ir reguliariai keliaujantys į mokyklą ir iš jos panašiais maršrutais, keliauti kartu. Atkakliausi ėjimo pėsčiomis entuziestai: Lukas Šalaševičius (Ib gimnazijos klasė) ir Lukas Jurkynas (Ib gimnazijos klasė).

Dviračiai – viena patraukliausių transporto priemonių, paverčianti miestus (miestelius) palankiais  gyventi. Jie sutaupo erdvės, energijos, nekelia triukšmo ar oro taršos. Pasiūlyta veikla važiuojantiems dviračiu: atkakliausio dviratininko rinkimai „Dviračiu į mokyklą (darbą) ir atgal“. Atkakliausi dviratininkai buvo apdovanoti. Jais tapo: Medeina Kairytė (Ib gimnazijos klasė), Raidas Janušauskas (Ia gimnazijos klasė), Arnoldas Janušauskas (IIb gimnazijos klasė).

1 – 8 kl. ir I – IV gimn. kl. mokiniai ir mokytojai  dalyvavo įvairių judėjimo rūšių varžybose. Klasės judėjimo rūšį moksleiviai buvo pakviesti pasirinkti patys patys:

1-4 kl. mokiniai dalyvavo kvadrato varžybose, linksmosiose estafetėse, vyko lauko žaidimai (mokytojos Ž. Petraitienė, V. Balevičienė, R. Bakūnienė, D. Kiulkienė)

Ia ir Ib gimnazijos klasės – dalyvavo draugo nešimo rungtyje (mokytojos G. Pabricienė ir L. Kriščiūnienė).

IIa gimnazistai pravedė mankštą (mokytoja R. Kazlauskienė).

5b klasės mokiniai pasirinko judėjimą riedučiais ir dviračiais (mokytoja A. Urbonienė).

Ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis IIIa – IIIb gimn. klasių mokiniai  (mokytojos T. Narkauskienė,  D. Vaitiekaitienė).

Greitąjį ėjimą pasirinko  6a, 7a,  8b klasių, bei  IIb gimn. kl. mokiniai (mokytojai L. Šulinskaitė, D. Kukienė, D. šeštakauskienė, S. Rinkevičius).

Kasdien važiuodami į darbą dviračiu arba eidami pėsčiomis (atstumus iki 5 km) turime 30 mankštos minučių – rekomenduojamą sveikatai ir gerai fizinei būklei kiekį. Tyrimai rodo, kad žmonės, vaikštantys bent 25 minutes per dieną gali gyventi vidutiniškai nuo 3 iki 7 metų ilgiau. Judėjimas – sveikata! Judėkime ir būsime sveikesni!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Simokaitienė