Savaitė Salomėjai Nėriai

Lapkričio mėnesį, savaitė prieš S. Nėries gimtadienį, mūsų mokykloje buvo neįprasta. Kiekvieną dieną, per pertrauką po 4 pamokų, visi norintys skubėjo į biblioteką. Čia buvo surengta S. Nėries kūrybos paroda, mokytojos R. Ambrasienė ir J. Svotaitė pasakojo apie poetės vaikystę , kūrybos ir gyvenimo kelią, dalinosi jautriais dienoraščio puslapiais. Savo žinias apie poetę buvo galima gilinti ir per lietuvių kalbos pamokas. 7-8 klasių mergaitės kartu su mokytoja V. Tupčiauskiene parengė meninę kompoziciją, o II kl. gimnazistai padainavo dainą, sukurtą pagal S. Nėries žodžius.

Suvokę poetės talento išskirtinumą ir nemirtingumą, mokiniai skaitė eilėraščius. Buvo smagu, nes kai kurie viešai skaitė pirmą kartą ir iš bibliotekos į pamokas ėjo pakylėti.

S. Nėries gimtadienio išvakarėse, lapkričio 16-ąją, 7-8 kl. mergaičių komanda, lydima mokytojos R. Ambrasienės ir grupės sirgalių, vyko į rajoninę gimtosios kalbos viktoriną „Jos pėdos Suvalkijoje įmintos.“ Šauniosios mūsų mergaitės: Viktorija, Miglė, Austėja, Vanesa ir Andrėja – mokyklai parvežė iškovotą III-ąją vietą.

Karolina Skladaitytė, 7a kl. mokinė