Atmintinė mokiniams apie nuotolinį mokymąsi

Norėtume paprastai jums išdėstyti nuotolinio mokymosi esmę ir kaip viskas vyks.

Pirma, ką turite padaryti, tai perskaityti Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokymo(si) nuotoliniu būdu taisykles, kurios visiems (ir jūsų tėvams) yra išsiųstos per elektroninį dienyną (galima rasti ir gimnazijos svetainėje).

Antra, visada stebėkite informaciją gimnazijos svetainėje ir elektroniniame dienyne.

Taigi, kaip viskas vyks. Praktiškai visas nuotolinis mokymasis vyks virtualioje mokymosi aplinkoje Moodle (prisijungimus gausite per klasių vadovus). Pirmiausiai jūs turite pasižiūrėti realiu laiku vyksiančių pamokų tvarkaraštį gimnazijos svetainėje. Ką tai reiškia? O tai, kad tik dalis jūsų pamokų vyks realiu laiku. Kitos pamokos vys Moodle aplinkoje tada, kada jums patogu.

Pavyzdys 1: Vardenė Pavardenė iš 5a klasės sekmadienį pasižiūri gimnazijos svetainėje savo realiu laiku vyksiančių pamokų tvarkaraštį. Jame mato, kad pirmadienį nevyks nei viena pamoka realiu laiku. Todėl Vardenė Pavardenė pirmadienį atsikelia, tarkim, 8 val., papusryčiauja, tada atsiverčia savo pamokų tvarkaraštį, kad žinotų, kokiose pamokose ji šiandien turės sudalyvauti. Prisijungia prie Moodle sistemos (per telefoną, planšetę ar kompiuterį – nesvarbu). Pirma pamoka – gamta ir žmogus. Taigi, spaudžia į šią pamoką (Gamta ir žmogus 5a) ir mato mokytojos nurodymus, ką ji šioje pamokoje turi nuveikti, atlieka užduotis, pasižymi, kas užduota namų darbui ir iki kada juos reikės atlikti. Antra pamoka – istorija. Vardenė spaudžia ant pamokos „Istorija 5a“ ir vėl skaito mokytojos paliktus nurodymus, atlieka užduotis, pasižymi, ką reikia atlikti namų darbams. Ir taip „perkeliauja“ per visas pirmadienio pamokas. Visų pamokų metu Vardenė turi galimybę konsultuotis su mokytojais Moodle aplinkoje rašydama jiems žinutes. Gali atlikti namų darbus ir juos pateikti mokytojui.

Pavyzdys 2: Vardenis Pavardenis iš 6a klasės sekmadienį pasižiūri gimnazijos svetainėje savo realiu laiku vyksiančių pamokų tvarkaraštį. Jame mato, kad pirmadienį 10 val. jam vyks matematika realiu laiku. Todėl Vardenis gali iki tos 10 val. mokytis kitas pamokas iš pirmadienio tvarkaraščio tokiu būdu kaip ir Vardenė Pavardenė, tačiau gali ir pradėti pamokas nuo tos matematikos pamokos realiu laiku. Tačiau maždaug 10 min. prieš 10 val. (vėliausiai; gali ir daug anksčiau) jis būtinai turi paspausti į „Matematika 6a“ ir pažiūrėti, kokias instrukcijas vaizdo konferencijai yra parengusi mokytoja (ar vaizdo konferencija vyks per zoom, ar per Moodle, ar per Messenger,…).

Taigi, kaip matote, nuotolinis mokymasis ir yra tuo žavus, kad mokytis jūs galite jums patogiu laiku per jums labiausiai įprastą įrenginį (telefoną, planšetę ar kompiuterį). Jei šeimoje esate ne vienas, o įrenginių visiems neužtenka, pasiskirstykite laiką, kada kuris mokysitės. Pirmenybė aišku tam, kuriam bus realiu laiku pamokos. Kiekvieno iš jūsų mokymosi ir suvokimo greitis skiriasi – vienas pamokas „praeis“ per 3 val., o kitas – per 6… Neužmirškite, kad tarp pamokų būtina padaryti pertraukėles – pavaikščioti, pajudėti, pavalgyti.

Taigi, kaip supratote, vyks VISOS pamokos pagal kiekvienos dienos pamokų tvarkaraštį.

SVARBU: Kiekvienas mokytojas Moodle aplinkoje matys, ar jūs lankėtės jo pamokoje, ar ne, kiek laiko užtrukote. Jei vakare pažiūrėjęs mokytojas matys, kad jūs „nedalyvavote“ jo pamokoje, elektroniniame dienyne įrašys „n“ ir jo jau nuginčyti niekaip negalėsite, nes sistema viską fiksuoja… Todėl atidžiai sekite savo kiekvienos dienos tvarkaraštį ir nepraleiskite nei vienos pamokos!

Jei prie namų darbų parašyta, kad juos, pavyzdžiui, reikia atlikti iki balandžio 2 d. 18 val., o jūs sugalvosite namų darbą į sistemą įkelti 18.01 val., deja, bet sistema namų darbo įkelti jau nebeleis… Vėlgi, kiekvienas mokytojas matys, kada kuris mokinys pateikė namų darbą.

Bendravimas.

Kaip jau supratote, pamokų metu turėsite galimybę bendrauti Moodle aplinkoje su mokytojais ir kitais mokiniais žinutėmis. Neužmirškite, kad tas parašytas žinutes galima pamatyti (kas parašoma elektroninėje erdvėje, lieka amžinai…). Labai norėtume, kad žinutės būtų rašomos kultūringa lietuviška kalba – be keiksmų ir kitų necenzūrinių žodžių. Jeigu pamatysime įžeidžiančias, patyčias skatinančias, necenzūrinių žodžių pilnas žinutes, aišku, jas įsirašysime ir tuomet teks dėl to aiškintis ir su jumis, ir su jūsų tėvais.

Mokantis nuotoliniu būdu vyks vaizdo konferencijos (pamokos realiu būdu). Neužmirškite, kad tuomet jūs kiekvienas matysitės ekrane. Pageidautina, kad bendravimas realiu laiku vyktų ne su pižamomis, ne lovose pataluose, ne valgant ir pan. – primenu, kad vyks reali pamoka, o ne vakarėlis!