Veikla su planšetiniais kompiuteriais

Tema : ,, SKAITMENYS IKI 6“

Amžius: 5m.

Tikslas:  Prisiminti skaitmenis iki 6 ir jų pavadinimus

Uždaviniai:

* skatinti susidomėjimą informacinėmis technologijomis;

* plėtoti loginio mąstymo galimybes;

* prisiminti skaitmenis iki 6

* patirti tyrinėjimo džiaugsmą;

* ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.

Priemonės

Planšetiniai kompiuteriai, SMART lenta, kortelės su skaitmenimis.

Veiklos aprašymas.

Žaidimo taisyklės: vaikai turi surasti grupėje pasislėpusius skaičius. Skaičiai gali būti įvairiose vietose. Norėdami sužinoti skaičių vietas, vaikai turi peržiūrėti nuotraukas vaizdo ekrane arba popieriuje.

Užduotis: surasti, kurioje grupės vietoje minėtos  nuotraukos yra nufotografuotos. Kiekviena komanda turi padaryti analogiškas nuotraukas su skaičių kortelėmis. Jei užduotis atliekama greitai, galima kelis  skaitmenis sukonstruoti iš konstruktorių ar kitų grupėje esančių daiktų,  nufotografuoti ir po to išardyti.

Šioje veikloje gali dalyvauti visi ugdytiniai,  bet reikia susiskirstyti į komandas( geriausia po 2–3 vaikus). Suradę skaitmenis ir juos nufotografavę, vaikai gali aptarti ir palyginti nuotraukas – ar tiksliai ir gerai atliko užduotį. Žaidimo pabaigoje kiekviena komanda pristato savo darbo rezultatus, pasidalina įspūdžiais apie įveiktą užduotį, sėkmes ir nesėkmes. Norint plėtoti žaidimą toliau, galima nuotraukas atspausdinti ir iš jų sukurti plakatą. Vaikai gali pristatyti plakatą,  įvardinti, kur ir  kokius skaitmenis rado, trumpai papasakoti – ką mato nuotraukose, paminėti vyraujančias spalvas ir t.t. Tai leistų lavinti kalbinius, meninius ir komandinius įgūdžius.