Smart lentos veikla

Tema: „MES – LIETUVOS VAIKAI“.

Pavadinimas: „Simbolių pinklėse”.

Amžius: 4-5 m.

Tikslas: Prisiminti Lietuvos simbolius.

Uždaviniai:

• skatinti domėtis IKT;
  • plėsti žodyną naujomis sąvokomis / žodžiais;
  • prisiminti, kaip atrodo Lietuvos simboliai;
  • išskirti Lietuvos simbolius iš kitų valstybių;
  • ugdyti dydžių santykio suvokimą;

Priemonės: Smart lenta, kompiuteris, multimedija.

Veiklos aprašymas:

Išsiaiškins ką reiškia žodis Gimtinė (kur yra gimę). Tyrinės Lietuvos žemėlapį, Lietuvos vėliavą, gebės įvardyti trispalvės spalvas, jas suskaičiuoti, prisimins sostinės pavadinimą. Sudėlios Lietuvos herbą iš 9 dalių (puzlė), įvardys koks simbolis pavaizduotas (Vytis). Atliks dydžių santykio suvokimo užduotį, pastebės, kokie simboliai panaudoti, juos įvardys. Išskirs Lietuvos simbolius iš kitų valstybių. Komandinis žaidimas „Viktorina“ – parinks teisingus atsakymus į užduodamus klausimus.

Ugdytiniams pasidalinus įspūdžiais, savo sėkmėmis ir nesėkmėmis atliekant užduotis, galima tęsti pokalbį ir pasiteirauti kur vaikai pastebi minėtus simbolius, gal turi jų namuose (kokių?). Veiklą galima tęsti, leidžiant vaikams piešti lentoje matytus Lietuvos simbolius. Veiklos metu bus ugdomos santykių su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, sakytinės kalbos, aplinkos pažinimo bei tyrinėjimo, savivokos ir savigarbos vaiko pasiekimų sritys.