Sraigės veikla

Tema: ,,Namai, namučiai”.

Tikslas; Ugdyti suvokimą kas yra gimtinė.

Uždaviniai:

• susipažinti su savo gimtuoju kraštu;
  • robotuko sraigės pagalba keliauti po savo gimtą kraštą( Pilviškius);
  • suvokti žodžių pirmyn, kairėn, dešinėn prasmę;
  • ugdyti gebėjimą išlaukti savo eilės;
  • padėti draugui, veikti komandoje;
  • prisiminti Lietuvos vėliavos spalvas;
  • susipažinti su ant kortelių esančiais simboliais;
  • lavinti kalbinius gebėjimus.

Priemonės: Robotukas sraigė, kortelės, nuotraukos, miestelio maketas.

Veiklos aprašymas.

Vaikai pakviečiami prie iš anksto pasigaminto miestelio maketo. Jį apžiūrinėdami išgirsta kažką kalbant, bando atspėti, kas tai( sraigė). Pamato sraigę. Auklėtoja pasako, kad sraigė norėtų pakeliauti po mūsų miestelį, tik negali pajudėti iš vietos. Pasiūlo vaikams jai padėti, sutverti kelią, kuriuo važiuos sraigė. Vaikai iš kortelių tveria kelią, atkreipia dėmesį į nuotraukas. Vienas iš vaikų įjungia žaidimo režimą. Visi stebi ir klauso, ką sraigė sako. Džiaugiasi sėkminga kelione. Po kelionės aptaria, pro kokius pastatus važiavo sraigė, ką ji matė. Dar kartą pakartoja sraigės kelionę, kurios metu kartoja paskui ją žodžius. Galima pasiūlyti keliauti vienas pas kitą į svečius ir sutverti naują kelią.