Lietuvių kalbos dienos

Vasario 16 d. – kovo 11 d. Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai, skirti paminėti Lietuvių kalbos dieną. Jų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Vasario 20-24 dienomis  gimnazijos 5-12 klasių mokiniai taip pat dalyvavo įvairiose veiklose, skirtose paminėti Lietuvių kalbos dieną. 5-8 klasių mokiniai savo žinias pasitikrino rašydami diktantus. 9-okai dalyvavo projekte „Iliustruota kalba“ ir kalbos dalis įamžino fotografijoje. Prie šios veiklos prisijungė ir 7  klasių mokiniai, kurie per integruotą lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoką interaktyviai, kūrybiškai pasikartojo kalbos dalis. III-IV gimn. mokiniams literatūros pamokos vyko Vinco Kudirkos muziejuje. Mokiniai susipažino su Vinco Kudirkos asmenybe, jo gyvenamuoju laikotarpiu, svarbiausiais darbais ir kūrybiniu palikimu bei ,,Tautiškos giesmės“ sukūrimo aplinkybėmis. Išklausę edukatoriaus pasakojimą mokiniai sužinojo visas aplinkybes apie laikraščių „Varpas“ ir „Aušra“ leidybą veikiant slaptajam knygnešių tinklui. Mokiniai ne tik susipažino su šiuo lietuvių tautiniam atgimimui svarbiu laikotarpiu, bet ir pabuvojo knygnešio kailyje. Žaidė žaidimą ,,Knygnešiai ir žandarai“ ir mobiliaisiais telefonais su QR kodą nuskaitančia programėle atliko interaktyvias užduotis, tokiu būdu galėjo greičiau už žandarus surasti muziejaus ekspozicijoje paslėptus Varpo numerius. Taip pat mokiniai dalyvavo „Auksinio proto“ viktorinoje.