Pamoka muziejuje

Lapkričio 30 d. 7 b klasės mokiniams integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei technologijų pamoka vyko Jono Basanavičiaus gimtinės muziejuje. Mokiniai edukacinės programos metu buvo supažindinti su XIX–XX a. sandūros Sūduvos valstiečių maisto gaminimo ypatumais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Pirmiausia vaikai parodė savo sumanumą atpažindami įvairius grūdus bei buities rakandus, išsiaiškino, ką reškia žodis razavi ir kaip jis atsirado mūsų kalboje. Paskui buvo smagiausia dalis – blynų tešlos maišymas ir kepimas. Kol blynai čirškė keptuvėje, mokiniai bandė įminti mįsles apie blynus. Apdovanojimas buvo labai gardus, todėl visi sočiai prikirtome razavų ir vaikiškų blynų, juos gardinome įvairiais dažiniais, mėgavomės žolelių arbata.

Mokytojos Auksė ir Jurgita