Literatūros pamoka Balio ir Vandos Sruogų namuose – muziejuje

Gruodžio 14 dieną, gimnazijos abiturientai literatūros pamoką apie lietuvių rašytoją Balį Sruogą praleido rašytojo namuose, Kaune. Tampa savotiška tradicija aplankyti rašytojų gimtąsias arba gyvenamąsias vietas pradėjus analizuoti vis kito privalomo autoriaus kūrybą. Šį kartą gimnazistai ne tik turėjo galimybę apžiūrėti autentiškumu dvelkiančius Balio ir Vandos Sruogų namus, tačiau išgirdo ypatingai svarbių, įdomių, dar niekur negirdėtų faktų apie rašytojo gyvenimą. Mokiniai teigė, kad jiems buvo įdomu sužinoti kaip klostėsi B. Sruogos gyvenimas sugrįžus į gimtinę iš lagerio, ne vienas mokinys neslėpė apmaudo sužinojęs, jog rašytojas sugrįžęs ne tik nerado savo šeimos, bet ir daugiau niekada neturėjo galimybės pamatyti žmonos Vandos ir dukrelės Dalios. Kitiems mokiniams įsiminė šmaikštūs faktai apie B. Sruogos pirktą automobilį, kurio markės niekaip nepavyko atspėti, didžiulį įsiskolinimą dėl šio pirkinio ir pasakojimai apie literatūros klasiko augintinius – šunis. Išklausę Balio Sruogos gyvenimo istoriją, mokiniai buvo kviečiami dalyvauti edukacinės programos antrojoje dalyje, kur tikrinosi žinias apie memuarų knygą Dievų miškas. Iliustruotose magnetinėse lentose mokiniai atsakinėjo į klausimus apie kūrinio išleidimo aplinkybes, analizavo knygos turinį. Visi mokiniai įtvirtino žinias tiek apie B. Sruogos asmenybę, tiek apie kūrybą. Visada džiugu, kai jaunosios kartos atstovai intensyviai domisi praeitimi ir stengiasi atrasti, sužinoti, išmokti.