STREAM – iššūkis priimtas

Balandžio 18 dieną mūsų gimnazijoje vyko, jau tradicija tapusi, respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „STREAM – iššūkis priimtas“. Konferencijos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi tiriamąja kūrybine veikla, mokslo ir menų integravimu bei pritaikymu praktikoje. STREAM iššūkį priėmė 21 mokinys ir 10 mokytojų. Konferencijoje dalyvavo KTU cheminės technologijos fakulteto docentės daktarės Viktorija Eisinaitė ir Daiva Tavgenienė, kurios vertino mokinių tiriamuosius darbus. Doc. dr. V. Eisinaitė dalyviams skaitė pranešimą „Ateities maistas“, o doc. dr. D. Tavgenienė pristatė pranešimą „Organiniai šviesos diodai: kelias nuo sintezės iki pritaikymo“. Mokiniai skaitė 10 pranešimų įvairiomis temomis, diskutavo su vertinimo komisija. Tiriamuosius darbus pateikė ir dvi mūsų gimnazijos komandos. IIb gimnazijos klasės mokinės Gabija Kasiliauskaitė ir Tautvilė Žukauskaitė pristatė tyrimą „Šviesos bangos dažnio įtaka augalų augimui ir vystymuisi“ (darbo vadovė – mokyt. D. Kukienė). IIb gimnazijos klasės mokinės Gabija Kasiliauskaitė ir Evelina Ambruževičiūtė pristatė statistinį tyrimą „Ar klimatas Lietuvoje šiltėja?“ (darbo vadovas – mokyt. A. Štrimaitis). Pertraukos metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti gimnazijos neformaliojo užsiėmimo „Kompiuteriukų ralis“ mokinių sukurtus prietaisus, susipažinti su afrikietiškų sraigių gyvenimo ypatumais Lietuvoje. Kol vertinimo komisija tarėsi, dalyvius linksmino gimnazijos grupė „Garsas“. Visi konferencijos dalyviai buvo įvertinti skirtingomis nominacijomis ir apdovanoti įvairiomis atminimo dovanomis.

Moksliškiausias darbas – „Medaus sudėtis ir cheminės savybės“ (Gilė Maslauskaitė, Ąžuolas Anuškevičius. Marijampolės Sūduvos gimnazija. Mokytoja Rita Kazlauskienė).

Originaliausias darbas – „Nuo savęs“ (Viktorija Vincevičiūtė, Urtė Burinskaitė, Ugnė Plečkaitytė, Emilija Murauskaitė, Kasparas Skirbanta, Milena Anelauskaitė. Kalvarijos gimnazija. Mokytojos Inga Pakarskienė, Daura Jonylienė).

Praktiškiausias darbas „Pekino kopūsto lapo dažymas natūraliais dažikliais“ (Urtė Marija Kavaliauskaitė. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla. Mokytoja Lina Švenčiūnienė).

Kūrybiškiausias darbas – „Optinis prietaisas – kaleidoskopas“ (Miglė Litvaitytė. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla. Mokytoja Lina Gručkiūnienė).

Aktualiausias darbas – „Ar klimatas Lietuvoje šiltėja?“ (Gabija Kasiliauskaitė, Evelina Ambruževičiūtė. Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazija. Mokytojas Andrius Štrimaitis).

Įtaigiausias darbas – „Šviesos bangos dažnio įtaka augalų augimui ir vystymuisi“ (Gabija Kasiliauskaitė, Tautvilė Žukauskaitė. Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazija. Mokytoja Daiva Kukienė).

Reikšmingiausias darbas  – „Cukraus kiekis gaiviuosiuose gėrimuose“ (Lėja Svobūnaitė, Emilija Pučkutė. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla. Mokytoja Gintarė Zdanavičienė).

Naudingiausias darbas – „Ką slepia arbata?“ (Miglė Juodsnukytė, Gabija Labačiauskaitė, Brigita Čižauskaitė. Marijampolės Sūduvos gimnazija. Mokytoja Rita Kazlauskienė).

Išradingiausias darbas – „Kuriose pasaulio jūrose neįmanoma paskandinti kiaušinio?“ (Justas Bakšys, Žygimantas Narušis. Vilkaviškio r. „Ąžuolo“ progimnazija. Mokytoja Aira Lažauninkienė).

STREAM darbas – „Ekoenzimų poveikis augalų augimui“ (Urtė Vizgirdaitė. Šakių rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazija. Mokytoja Virginija Laugalienė).

Renginio nuotraukos