MOKINIŲ DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO INICIATYVŲ ATRANKA

Tikslas – skatinti mokinių iniciatyvas, burti mokinių ir mokyklos bendruomenę, didinti mokinių įtraukimą į sprendimų priėmimo procesus.

Kviečiame 2–5 mokinių komandas teikti projektų idėjų pasiūlymus. Reikalavimai projektų idėjoms:

• Projektai turi būti skirti visai gimnazijos bendruomenei (netradicinių ugdymo aplinkų, poilsio ir interaktyvių erdvių įrengimas, ar tobulinimas, ugdymo priemonių įsigijimas ir pan.).
  • Projekto veiklomis sukurtas rezultatas turi nereikalauti išlaikymo išlaidų.
  • Projekto idėjos pasiūlyme pateiktas išlaidų pagrįstumas yra realus, skirtas projekto rezultatams pasiekti.
  • Projekto veiklomis sukurti rezultatai nebus naudojami komerciniais tikslais ir negeneruos pajamų.
  • Viena mokinių grupė gali pateikti tik vieną idėjos pasiūlymą.
  • Mokiniai turi teisę projekto idėjos pasiūlymą atsiimti bet kuriuo metu iki viešosios atrankos paskelbimo pradžios.

Projektų idėjų pateikimo laikas: nuo 2023 m. rugsėjo 15 d. iki 2023 m. rugsėjo 29 d.

Projektų idėjų pateikimo forma pateikiama gimnazijos svetainėje www.pilviskiai.lm.lt.

Užpildytą projekto idėjos formą (popierinį variantą) pateikti mokinių tarybos kuratorei Inai Kirvelaitienei (neradus – direktorei Danutei Valiūnienei), elektroninį variantą – siųsti adresu projektai.santaka@gmail.com.

Atsakingų mentorių, teikiančių konsultacijas mokiniams su konkursu susijusiais klausimais, kontaktai:

Ina Kirvelaitienė, užsienio (anglų) kalbos mokytoja metodininkė, mokinių tarybos kuratorė, A2 kabinetas (II aukštas). Kreiptis tiesiogiai darbo dienomis (nuo 8.00 iki 16.00 val.) arba rašyti per gimnazijos elektroninį dienyną;

Danutė Valiūnienė, gimnazijos direktorė, I aukštas. Kreiptis tiesiogiai darbo dienomis (nuo 8.00 iki 17.00 val.) arba rašyti per gimnazijos elektroninį dienyną.

Projekto idėjos pateikimo forma.

Bendra gimnazijai skirta Savivaldybės biudžeto lėšų suma – 6501,12 Eur.

Vienai projekto idėjai skiriama lėšų suma – iki 3000,00 Eur.

Projektų idėjų pasiūlymai teikiami vadovaujantis Mokinių dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos projektų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašu.

Pateikti projektų idėjų pasiūlymai bus vertinami pasibaigus priėmimo terminui, dviem etapais:

• administracinės atitikties vertinimas;
  • vieša atranka.

Projektų idėjų administracinės atitikties vertinimą atlieka Komisija, per 5 darbo dienas nuo 2023 m. spalio 2 d.
Iš visų projektų idėjų pasiūlymų, atitinkančių nurodytus reikalavimus, sudaromas atrinktų projektų sąrašas. Patvirtintas ir nuasmenintas sąrašas su atrinktomis projektų idėjomis skelbiamas gimnazijos skelbimų lentoje, interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Per 5 dienas nuo projektų sąrašo paskelbimo dienos gimnazijos administracija organizuoja viešą projektų atranką gimnazijoje. Gimnazija viešą atranką organizuoja visuotinio susirinkimo būdu.

Visuotinio susirinkimo metu projektų idėjų pareiškėjai drauge su mentoriais pristato galutinius savo idėjų siūlymus su lydimąją medžiaga (nuotraukos, brėžiniai, piešiniai ir pan.). Kiekvienam pristatymui skiriama iki 10 min.

Po idėjų pristatymų ir aptarimų mokiniai kviečiami balsuoti ir išrinkti aktualiausias, gimnazijos bendruomenei reikšmingiausias idėjas. Balsavimas vyksta slaptu būdu, balsavimo lapelį įmetant į balsavimo dėžę.

Balsavimo teisę turi visi gimnazijoje besimokantys mokiniai.

Mokinys turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už 1 atrinktą projekto idėją.

Balsavimą turi teisę stebėti Savivaldybės administracijos darbuotojas.

Įvertinus mokinių balsavimo rezultatus, sudaromas projektų idėjų sąrašas. Projektų idėjos sugrupuojamos pagal balsavusių asmenų balsus, t. y. nuo daugiausiai balsų surinkusių projektų idėjų iki mažiausiai balsų surinkusių projektų idėjų.

Gavusios daugiausia mokinių balsų projektų idėjos tvirtinamos gimnazijos direktoriaus įsakymu.

Mokinių atrinktos idėjos (jų aprašymai ir vertė) skelbiamos gimnazijos skelbimų lentoje, interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose, Savivaldybės interneto svetainėje www.vilkaviskis.lt ir kitose informacinėse priemonėse.

Atrinktus projektus įgyvendina mokiniai, kuruojami mokyklos mentorių, iki 2023 m. gruodžio 21 d.

Mokiniai, įgyvendindami projekto idėją, yra atsakingi už:

• veiklos įgyvendinimą;
  • techninių specifikacijų paslaugoms ar prekėms pirkti parengimą su mentoriaus pagalba;
  • projektų idėjų ataskaitų rengimą.